Чемпіонат світу з півмарафону: рекорд України Городиського і найвищий результат Прокоф’євої

«Це був найкращий забіг за весь час. ЗА ВЕСЬ ЧАС!» – написали на сайті Всесвітньої легкої атлетики ще до того, як встигли фінішувати всі учасниці чемпіонату світу з півмарафону, який 17 жовтня відбувся у Гдині.

Шість атлеток вибігли з 66 хвилин, дев’ять – з 67, кенійка Перес Джепчірчір перемогла з новим світовим, а німкеня Мілат Єсак Кеджета європейським рекордами у забігах, участь у яких беруть лише жінки, а Джейкоб Кіплімо з Уганди виграв чоловічі змагання з новим рекордом чемпіонатів світу… Але особливим цей чемпіонат став не лише для світової чи континентальної історії, а і для української.

У чоловічому забігу Богдан-Іван Городиський побив національний рекорд України, який тримався з 2003 року і належав Сергію Лебедю. 17 років тому, у Мілані, Лебідь подолав дистанцію за 1:01.51 год. 17 жовтня 2020 року у Гдині Городиський переписав історію, пробігши півмарафон за 1:00.40 год. Цей результат забезпечив українцеві 20-те місце.

Джейкоб Кіплімо з Уганди переміг з часом 58.49 хв. Кенієць Кібівотт Канді (58.54 хв) і ефіоп Амедеворк Валелегн (59.08 хв) виграли срібло і бронзу.

Роман Романенко фінішував 66-м (1:03.26 год), Олександр Сітковський – 71-м (1:03.41 год), а Ігор Олефіренко – 92-м (1:04.22 год). У командному заліку чоловіча збірна України 14-та. Першу трійку склали Кенія, Ефіопія і Уганда.

Зі 104 учасниць, які вийшли на старт жіночого забігу, українки Євгенія Прокоф’єва і Софія Яремчук фінішували серед перших 25-ти. При цьому час, з яким дистанцію подолала Прокоф’єва, став найвищим в Україні у півмарафонських забігах, участь у яких беруть жінки. З результатом 1:10.32 год вона посіла 23-тє місце, а Софія Яремчук фінішувала 25-ю, у 10 секундах позаду (1:10.42 год).

Ольга Скрипак (1:12.58 год) і Тетяна Вернигор (1:16.22 год) посіли 60-те і 85-те місця відповідно.

Боротьба за першу трійку виявилася драматичнішою, ніж можна було очікувати. На заключному колі впали відразу дві спортсменки, які бігли серед лідерок, – ефіопка Абабель Єшане і кенійка Джойсілін Джепкосгей. Наздогнати суперниць їм так і не вдалося. Атлетки фінішували п’ятою і шостою відповідно.

Першу трійку склали кенійка Перес Джепчірчір (1:05.16 год), німкеня Мелат Єсак Кеджета (1:05.18 год) та ефіпка Ялемзерф Єхуалав (1:05.19 год). Командний залік виграли ефіопки. Кенійки і німкені посіли друге і третє місця відповідно. Українки – дев’яті.

Зазначимо, що і Городиський, і Прокоф’єва тренуються у Ігоря Сташка та представляють Київську міську школу вищої спортивної майстерності.