“Легка атлетика: теорія і методика тренерської діяльності” – новий підручник з легкої атлетики видано за фінансової підтримки ФЛАК

фото: Олександр Залевський

Наприкінці 2023 року в світ вийшов підручник “Легка атлетика: теорія і методика тренерської діяльності” у 2 книгах, україньскою мовою, авторства відомих вітчизняних фахівців з легкої атлетики під загальною редакцією В. І. Бобровника, С. П. Совенка, А. В. Колота, видавництва “Олімпійська література” Національного університету фізичного виховання і спорту України.

У підручнику всебічно висвітлено історію та стан розвитку легкої атлетики в Україні та в світі. Представлено матеріали, що стосуються сучасної системи змагань, їх організації та суддівства. Розкрито загальні положення побудови підготовки легкоатлетів. Представлено фізіологічну характеристику, основи техніки, моделювання і методику навчання легкоатлетичних змагальних вправ. Докладно описано історію, техніку та методику навчання окремих видів легкої атлетики, побудову тренувального процесу спортсменів та правила змагань.

Представлено загальні положення відбору та контролю в системі підготовки легкоатлетів. Розкрито медико-біологічні основи спортивної підготовки жінок у легкій атлетиці. Висвітлено особливості застосування позатренувальних засобів у системі підготовки та змагальної діяльності легкоатлетів. Викладено основи використання засобів легкої атлетики в cистемі фізичного виховання та оздоровчих заходів. Для студентів, які навчаються в закладах вищої освіти, тренерів, науково-педагогічних працівників та інших спеціалістів, які працюють у сферах освіти та спорту, а також широкого загалу тих, хто цікавиться таким видом спорту, як легка атлетика.

Під час змагань Кубок Білої Пантери один з авторів підручника Володимир Бобровник презентував друкований примірник з пам’ятними підписами від авторського колективу очільниці Федерації легкої атлетики України Ользі Саладусі.

Posted in Новини | Leave a comment