Не стало Віри Самуїлівни Крепкіної…

25 квітня пішла з життя олімпійська чемпіонка зі стрибків у довжину Віра Крепкіна. Лише десять днів тому їй виповнилося 90 років.

…У 1960 році Віра Крепкіна зійшла на найвищу сходинку п’єдесталу Олімпійських ігор у Римі, вигравши золото зі стрибків у довжину. І це при тому, що раніше вона змагалася зі спринту! Атлетка двічі – у 1954 і 1958 роках – ставала чемпіонкою Європи в складі жіночої естафетної команди 4х100 метрів, а у 1958-му також здобула індивідуальне срібло з бігу на 100 метрів. У тому-таки олімпійському Римі дійшла до півфіналу з бігу на 100 метрів і стала четвертою у складі естафетної команди.

«Суперниці в секторі не сприймали мене всерйоз. Я не мала відточеної техніки: просто бігла, але при цьому рідко заступала за планку. Зачіпалася за неї – і летіла. Прес був міцний, чому сприяли гімнастична й акробатична підготовка на високому рівні. Так і здобула те золото в Римі й встановила олімпійський рекорд – 6.37 м», – пригадувала Крепкіна.

За цікавим збігом обставин Вірі Крепкіній тоді дістався стартовий номер з цифрою 159 – і саме такий зріст був у атлетки (159 см). Цей номер і надалі прикрашав її стіну в квартирі в Києві.

У 2019 році Віру Самуїлівну нагородили орденом Княгині Ольги ІІ ступеню. У 2008 році вона отримала нагороду на щорічній церемонії «Людина року» в номінації «Гордість країни».

Але попри все Віра Самуїлівна не хизувалася успіхами. Якось, під час привітання з 80-річним ювілеєм, вона сказала: «Те, що мною пишаються, я ще можу зрозуміти. А от чому я повинна сама собою пишатися – не розумію й досі». Й додала, що найбільшим досягненням у своєму житті вважає зовсім не медалі, а допомогу дітям-сиротам, яку вони надавали з чоловіком…

Прощання з Вірою Самуїлівною відбудеться у четвер, 27 квітня об 11:00 у крематорії Байкового кладовища за адресою: м. Київ, вул. Байкова 16.

Всі охочі матеріально допомогти родині Віри Самуїлівни можуть це зробити, переказавши кошти на картковий рахунок її онуки Крепкіної Катерини Андріївни: 5168 7451 3194 1392 (Приватбанк).

Легкоатлетична громада міста Києва висловлює щирі співчуття близьким Віри Самуїлівні…

Posted in Новини | Leave a comment